O nas

Działalność naszej placówki edukacyjnej rozpoczęła się w listopadzie 2018 r. Zaczęła  ona wtedy funkcjonowanie jako Internetowe Centrum Edukacyjne Horatius i oferowanie korepetycji w formie zdalnej (webinaria) oraz materiałów e-learningowych. Udzielają ich nauczyciele z powołania, których łączy przynajmniej jedno – zafascynowanie swoim zawodem.

jon-tyson-520850-unsplash.jpg
Źródło: https://unsplash.com/photos/r9T0LZv8xWQ

Wiedzieliśmy już od samego początku, że społeczeństwo wciąż potrzebuje edukacji na należytym poziomie. Gwarancją tego jest wspaniale wykwalifikowana i doświadczona kadra. Wielu z nas zaczynało swoją przygodę z pedagogiką już na poziomie szkoły średniej. Naszą misją jest inspirowanie uczniów i pomaganie im w osiąganiu sukcesów. Staramy się także traktować ich po partnersku.

Pragniemy wciąż się rozwijać i poznawać nowych ludzi. Historię mamy wyjątkowo krótką, jednak wierzymy, że może się ona bardzo się rozwinąć na przestrzeni czasu. Przyszłości nie znamy. Pozostają nam jednak plany i chęć do dalszego działania.

Pytania i odpowiedzi


1. Kim jesteśmy?
Jesteśmy Centrum Edukacyjnym działającym od 2018 r. wyłącznie w Internecie. Nie posiadamy własnego pomieszczenia fizycznego, w świecie rzeczywistym.

2. Czym się zajmujemy?
Specjalizujemy się w nauczaniu zdalnym. Oferujemy korepetycje tradycyjne, zdalne oraz udostępniamy materiały e-learningowe.

3. Jak można zacząć się u nas uczyć?
Wystarczy założyć dodatkowy adres e-mail na platformie Gmail oraz konto w programie Skype. Należy mieć także dostęp do Internetu, kamerkę internetową z mikrofonem, zainstalowany program Skype. Później wystarczy zapisać się na wybrane zajęcia, o czym będzie mowa w pkt. 9.

4. Jak można zostać naszym Korepetytorem?
Należy spełnić warunki odnoszące się do 3. pytania, a oprócz tego wysłać na adres e-mail Centrum (horatius.centrum@gmail.com) formularz zawierający dane osobowe, m. in.
• imię,
• nazwisko,
• miejsce zamieszkania,
• adres e-mail,
• doświadczenie zawodowe,
• ukończone szkoły oraz studia.

Jeśli ktoś pragnąłby udzielać korepetycji za pieniądze, powinien podać również adres zamieszkania (w przypadku przesyłki poprzez pocztę) lub numer konta bankowego (w przypadku płatności poprzez rachunek bankowy). Najważniejsze przy tym wszystkim jest jednak posiadanie ZAREJESTROWANEJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ.

Warto pochwalić się również swoim doświadczeniem zawodowym w edukacji.
Chętnie rozpatrzymy wszelkie aplikacje, a spośród nich wybierzemy do naszego grona najlepszych.

5. Jak wyglądają zajęcia z nami?
Wszystko dzieje się praktycznie w sieci. Siadamy przed komputerem, włączamy odpowiednie strony internetowe, czyli naszą platformę oraz ustalone wcześniej z prowadzącym środki telekomunikacyjne, logujemy się do nich… i działamy!

6. Czym się różnią korepetycje zdalne od tradycyjnych?
Korepetycje tradycyjne odbywają się w miejscu rzeczywistym, czyli najczęściej w domu korepetytora lub ucznia, tudzież w budynku wybranej placówki edukacyjnej lub kulturalnej.
Z kolei korepetycje zdalne prowadzone są w formie wideokonferencji na Skype lub Facebook’u, a także na podobnych komunikatorach internetowych. Nie wymagają przy tym dojazdu do konkretnego miejsca.

7. Co to są materiały e-learningowe?
Materiały e-learningowe to pliki elektroniczne przeznaczone do samodzielnej nauki i zamieszczane w Internecie.
Zaliczają się do nich m. in.
• pliki tekstowe (PDF, DOC),
• e-booki (EPUB, MOBI, AZW),
• prezentacje multimedialne,
• filmy,
• nagrania dźwiękowe (MP3 i inne),
• gry i aplikacje, komputerowe i internetowe.

8. Czym się różni nauczanie za pośrednictwem e-learningu od korepetycji?
• Na korepetycje należy się wcześniej umówić na konkretny termin. Z materiałów e-learningowych można skorzystać o każdej porze, o ile posiada się dostęp do Internetu.
• Prowadzący korepetycje powtarza ten sam wątek wiele razy z różnymi osobami (a czasem i nawet z jedną). Materiały e-learningowe tworzone są tylko jeden raz, zatem prowadzący nie powraca do poprzednich tematów.
• Prowadzący może prowadzić korepetycje dla jednej lub wielu osób. W każdym jednak razie ma wpływ na liczbę uczestników, a przynajmniej ją i ich tożsamość zna. W przypadku materiałów e-learningowych NIKT NIC NIE WIE.

9. W jaki sposób zapisujemy się na zajęcia?
Lista zajęć umieszczona jest na stronie głównej, w zakładce Platforma. Informacje o niektórych prowadzących zamieszczone są w zakładce O nas. Kontaktujemy się z wybranym prowadzącym (osobiście, poprzez telefon, adres e-mail, platformę e-learningową lub dowolny portal społecznościowy). W najbliższym czasie kontaktuje on się poprzez tę platformę, adres e-mail bądź telefon. Zostanie także sporządzona umowa, którą trzeba będzie odebrać z konta e-mail, wydrukować, podpisać, zeskanować oraz odesłać z powrotem. Następnie ustalone zostaną terminy pierwszych zajęć oraz płatności (w przypadku wybranych zajęć).

10. W jaki sposób umawiamy się na poszczególne terminy?
Można już wcześniej ustalić z prowadzącym indywidualny grafik na dłuższy okres albo skontaktować się z nim w dowolny sposób. Zaproponujmy mu przy tym swoje godziny. W najbliższym czasie odpowie on nam na daną wiadomość, w której może przyjąć je albo zaproponować inne.

11. W jaki sposób odwołujemy/przesuwamy zajęcia?
Kontaktujemy się z prowadzącym co najmniej dzień przed terminem zajęć, informując go o ich odwołaniu/przesunięciu. Można też ustalić wtedy godziny odrabiania zajęć. Podobne zasady działają również w drugą stronę.


12. W jaki sposób dokonujemy płatności za zajęcia?

Korepetytor może wskazać sposób (lub kilka sposób) płatności za zajęcia. Jest to przeważnie zapłata poprzez przelew bankowy lub przesyłkę gotówki pocztą.

13. Co to jest ankieta ewaluacyjna?

Ankieta ewaluacyjna to ankieta, która odbywa się w dwóch ostatnich dniach miesiąca. Jej celem jest poprawa jakości nauczania w Centrum poprzez wskazanie błędów popełnianych przez korepetytorów i dopasowywanie się do potrzeb uczniów.

14. Na czym polega ankieta ewaluacyjna?

Wystarczy wejść na naszą platformę, a następnie na zakładkę Ankieta. Należy wybrać nazwisko i przedmiot danego korepetytora spośród listy, a następnie zaznaczyć odpowiedzi w formularzu i napisać własnymi słowami wszelkie uwagi. Ankieta jest anonimowa – to znaczy, że korepetytor widzi tylko ocenę, a nie dane jej autora.

15. W jaki sposób rezygnujemy całkowicie z danego przedmiotu?
Kontaktujemy się w tym celu z prowadzącym. Najpierw sprawdza on, czy nie mamy wszelkich zaległości finansowych u niego. Jeśli nie, umowa się kończy. Trzeba będzie tylko podpisać kolejny dokument o zakończeniu umowy. Jeśli tak, umowa nie będzie zostanie zakończona, dopóki należności nie zostaną uregulowane.